Loading…

“Shkoi në shkollë e s’u kthye më”- Që 5 ditë nuk dihet asgjë për vajzën 15 vjeçare nga Prizreni

  • 26/01/2021 | 23:48

“Shkoi në shkollë e s’u kthye më”- Që 5 ditë nuk dihet asgjë për vajzën 15 vjeçare nga Prizreni

Shkoi në shkollë, por s’u kthye më në shtëpi, familjarët s’dinë asgjë tash e pesë ditë për fatin e vajzës së tyre.

Gentijana Mustafa, me datë 22.01.2021 u përgatit si edhe çdo ditë tjetër për në shkollë, mori çantën, por pritjet ishin të kota, ajo humbi pa asnjë gjurmë.

Xhaxhai i 15 vjeçares, ka treguar se ajo qysh kur doli të premtën nga shtëpia në orën 07:00 të mëngjesit, më s’dinë çfarë ka ndodhur me fatin e saj.

“Nuk ka pas asnjë problem me askënd, e as s’ka pasur ndonjë sëmundje a diçka të tillë. Askush s’dinë asgjë gati qe një javë për të. Rastin e kemi lajmëru edhe në Policinë e Gjakovës, por edhe në atë të Prizrenit”, tha ai për IndeksOnline.

Gentijana ishte në klasë të 9-të në shkollën “Ibrahim Fehmiu”, në Arbanë.

Të gjithë ata që e kanë parë Gentijanën, apo edhe kanë ndonjë informacion familjarët bëjnë apel të lajmërohen në këta numra të telefonit: 044316673 dhe 044191743

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë