Loading…

Shkoi për të luajtur golf, por u shokua nga ajo çka pa (Foto)

  • 14/12/2016 | 10:23

Shkoi për të luajtur golf, por u shokua nga ajo çka pa (Foto)

Golfi është i mirë për mendjen, trupin dhe shpirtin. Por nuk është aq i mirë për ata që nuk iu pëlqen të shohin gjarpërinjtë gjigant tek hanë kafshë të egra.


Një raund rutinë golfi u ndërpre në mënyrë të vrazhdë fundjavën e kaluar, kur një piton gjigand pa një kangur të vogël dhe vendosi ta hante sepse ishte i uritur, transmeton gazeta Metro.

piton2

Robert Willemse ishte duke luajtur golf në Queensland, Australi, kur dëgjoi një zhurmë, pastaj e vërejti një piton katër metersh  tek po hante drekë aty pranë.

piton-1

Ai shkoi për ta shikuar atë nga afër dhe tha se pitoni e kishte mbërthyer kangurin dhe po e gëlltitke atë./gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë