Loading…

Shkolla e muzikës “Prenk Jakova” feston 70 vjetorin por ende pa objekt të vetin

  • 30/05/2019 | 08:41

Shkolla e muzikës “Prenk Jakova” feston 70 vjetorin por ende pa objekt të vetin

Shkolla e muzikës “Prenk Jakova” mbanë koncert për përvjetorin jubilar në Prishtinë shënoi përvjetorin e 70-të të hapjes.


Pas gati një muaji me ngjarje si dhe koncerte, aktivitetet e përvjetorit u përmbyllën me një koncert solemn kushtuar këtij përvjetori jubilar të shkollës së muzikës. Interpretuan nxënës të shkollës fillore si dhe të shkollës së mesme, por nuk munguan as ish-nxënësit e kësaj shkolle që tashmë janë studentë të dalluar apo muzikantë të çmuar, sikur është rasti i sopranos, Marigona Qerkezi.

Shkolla e muzikës “Prenk Jakova” mbanë koncert për përvjetorin jubilar në Prishtinë shënoi përvjetorin e 70-të të hapjes.

Pas gati një muaji me ngjarje si dhe koncerte, aktivitetet e përvjetorit u përmbyllën me një koncert solemn kushtuar këtij përvjetori jubilar të shkollës së muzikës. Interpretuan nxënës të shkollës fillore si dhe të shkollës së mesme, por nuk munguan as ish-nxënësit e kësaj shkolle që tashmë janë studentë të dalluar apo muzikantë të çmuar, sikur është rasti i sopranos, Marigona Qerkezi.

Në këtë ngjarje edhe një herë u përmend absurdi që shkolla që ka 70-të vjet të funksionimit nuk ka ende një objekt të vetin, por ndër vite detyrohet të lëvizë sa në një aneks në një aneks tjetër.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë