Loading…

Shkon veç 45km/h, me këtë veturë juve nuk ju duhet patentëshoferi

  • 12/05/2021 | 16:35

Shkon veç 45km/h, me këtë veturë juve nuk ju duhet patentëshoferi

Citroen Ami është një veturë e vogël, komode ecë veç 45km/h. Për të vozitur këtë veturë nuk ju duhet një patentë shofer, shkruan Gazeta Metro.


Këtë veturë mund ta merrni me qira për vetëm 22 dollarë në ditë, dhe ka dy vende dhe është aq i vogël sa nuk të nevojitet patentë shoferi.

Të paktën kështu është në Francë.

Me një mbushje të vetme ju mund të përshkoni rreth 70 km dhe shpejtësia maksimale e tij është rreth 45 km / orë, gjë që nuk është e lavdërueshme./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë