Loading…

Shkupi kryeqyteti më i ftohtë, Tirana më e ngrohta

  • 12/01/2017 | 14:53

Shkupi kryeqyteti më i ftohtë, Tirana më e ngrohta

Të mërkurën në mëngjes Shkupi ka qenë kryeqyteti më i ftohtë ballkanik me minus 18 gradë Celsius, i ndjekur nga Sarajeva me minus 17 gradë Celsius.


Mot tejet i ftohtë mbizotëron edhe në kryeqytetet e tjera të rajonit.

Mëngjesin e sotëm në Lubjanë, Zagreb dhe Prishtinë temperatura regjistroi minus 13 gradë Celsius, në Beograd minus 10, ndërsa më e ngrohtë ishte Podgorica me minus 6,0 gradë Celsius, kurse më e ngrohta ishte Tirana me minus 4  gradë Celsius.

Temperaturat më të ulëta u shënuan në Pragë me minus 16 gradë Celsius, në Varshavë dhe Bratislavë ishte minus 14 gradë Celsius, në Vjenë minus 12, kurse në Budapest minus 10 gradë Celsius. /gazetametro.net.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë