Loading…

Shkurte Fejza dhe Gresa Behluli i këndojnë shqiptarisë dhe ‘amanetit të nanës’ në këngën e re

  • 27/02/2024 | 12:01

Shkurte Fejza dhe Gresa Behluli i këndojnë shqiptarisë dhe ‘amanetit të nanës’ në këngën e re

Shkurte Fejza dhe Gresa Behluli kanë publikuar një projekt shumë të veçantë me titullin ‘’Amaneti i nanës’’.


Gresa i këndon këngëve të nënës së saj, legjendës së muzikës shqiptare Shkurte Fejza, ndërsa së bashku i këndojnë shqiptarisë dhe flamurit kuq e zi.

Kënga u publikua në nder të përvjetorit të pavarësisë së Kosovës ndërsa dy artistet janë shfaqur me veshje tradicionale shqiptare.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë