Loading…

Shoferët e këtyre veturave dënohen më shumë

  • 12/06/2019 | 19:09

Shoferët e këtyre veturave dënohen më shumë

Shoferët e makinave BMW ka më shumë mundësi të marrin dënime për shkeljen e rregullave të trafikut. Sipas një studimi të realizuar nga Money Super Market, ka analizuar mbi gjashtë milionë dënime gjatë pesë viteve të kaluara.


Këto dënime përfshinin vozitjen e shpejtë, vozitjen në gjende të dehur, kalimi kur është semafori i kuq, aksidentet e të tjera.

Vozitësit e serive 730d kanë qenë në krye të listës, pastaj janë ata të 225d dhe Maserat GranTurismo.

Ndërsa më së paku dënime kanë vozitësit e veturës Rover, Ford KA, Hyundai dhe Nissan.

Burrat kanë probabilitet të dënohen më shumë se gratë me 9 përqind./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë