Loading…

Shoferi nuk i dha përparësi në zebra, vdes këmbësori në Prizren

  • 20/04/2017 | 11:59

Shoferi nuk i dha përparësi në zebra, vdes këmbësori në Prizren

Policia e Kosovës ka njoftuar se aksidenti i ndodhur mbrëmjen e datës 17 prill të këtij viti në Prizren i ka marrë jetën viktimës pasi u trajtua dy ditë në gjendje të rëndë në QKUK, ku edhe ndërroi jetë më 19 prill.


I dyshuari mashkull K/Shqiptar ka drejtuar automjetin e tij në mënyrë të rrezikshme dhe dyshohet se nuk i ka dhënë përparësi kalimi këmbësorit në kalimin për këmbësorë, duke i shkaktuar lëndime të rënda, njofton Policia, përcjell gazetametro.net

“Viktima dërgohet në QKUK për tretman mjekësor në gjendje të rëndë, ku me 19.04.2017 i njëjti ka ndërruar jetë në QKUK. Me urdhër të prokurorit trupi i pajetë dërgohet në autopsi në mjekësinë ligjore, ndërsa drejtuesi i automjetit arrestohet dhe dërgohet në qendrën e ndalimit me urdhër të prokurorit kujdestar”, thuhet në përfundim të këtij njoftimi. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë