Loading…
Shok: Nutella fiton një rival, fillimi i fundit i lavdisë së saj
  • 24/11/2018 | 16:29

Shok: Nutella fiton një rival, fillimi i fundit i lavdisë së saj

Kompania italiane Barilla ka lansuar një prodhim të ri të saj, i cili duket se nga froni do ta heqë brendim më të fortë të çokolatës – Nutellan.

Kremi i prefruar për një kohë të gjatë ka qenë i privilegjuar në raftet e supermarketeve, por tash po ballafaqohet me sulmin e rivalit, i cili ka arritur famë në raftet në sektorin e pastave, transmeton gazetametro.net

Barilla, e njohur për nga shpagetat dhe makorant në kutitë e kaltra, vitin e ardhshëm i përgatit goditjen e madhe por edhe sprovën Nutellas, e cila është fenomen global qysh nga vitet e tetëdhjeta, shkruan Reuters.

Nutella, të cilën e ka lansuar Ferrero është e preferuar ndër italianët, por edhe anembanë botës. Kompania shënon shitje vjetore prej mbi dy miliardë eurosh./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë