Loading…

Shokon familjari i viktimave në Mramor: Policia u mor me ambasadoren, u vonua për familjarët e mi

  • 19/11/2018 | 14:11

Shokon familjari i viktimave në Mramor: Policia u mor me ambasadoren, u vonua për familjarët e mi

Familjarët e 4 personave të vdekur në aksidentin që ndodhi në Mramor në një reagim që u kanë dërguar medieve, kërkojnë nga organet e shtetit që të zbardhin këtë rast, duke thënë se kanë informacione se Policia e Kosovës nuk ka reaguar me kohë.


Aksidenti i ndodhur mbrëmjen e së premtes ka ngritur dyshime te anëtarët e familjes Shala që për këtë rast i lënë fajin Policisë së Kosovës që sipas informacioneve që ata kanë nuk kanë reaguar me kohë duke u fokusuar te ambasadorja turke.

“Unë nuk humba vetëm një anëtar të familjes, unë humba tre, pothuajse gjysmën e familjes. Dhembja neve do të na shoqërojë tërë jetën, asnjëherë nuk do gjejmë qetësi, uroj që të mos i ndodhë askujt kjo që na ka ndodhë neve”, thuhet në reagim.

Të dashur miqë, shokë e dashamirë, insitucione të Kosovës, ju media Në emrin tim e të familjes, ju falenderoj për pjesëmarrjen në ceremoninë e varrimit të më të dashurëve tanë! Unë sot mbeta pa vëllain e vogël, pa babain dhe pa gjyshen, shkaku i shpejtësisë dhe pakujdesisë në komunikacion. U bëj apel presidentit, kryeminstrit, policisë së Kosoves, ekspertëve të komunikacionit që të dimë kush është fajtori i kësaj vdekjeje të katërfishtë. Jo të mbulohet e vërteta për arsye se në këtë aksident u përfshi edhe ambasadorja turke…jeta për të gjithë është e çmueshme njësoj. Kam informata nga kalimtarët e rastit se në momentet kritike, policia e Kosoves nuk ka reaguar me ofrimin e ndihmës menjëherë për familjarët e mij, të cilët kanë qenë me lëndime të rënda vdekjeprurëse,por janë orientuar te ambasadorja turke. Unë nuk humba vetëm një anëtar të familjes, unë humba tre, pothuajse gjysmën e familjes. Dhembja neve do të na shoqërojë tërë jetën, asnjëherë nuk do gjejmë qetësi, uroj që të mos i ndodhë askujt kjo që na ka ndodhë neve… U bëj apel të gjithëve që të ngadalësojnë shpejtësinë në komunikacion e mos të humbin jetët e të dashurëve të tyre. Do t’ju kujtojmë me mall e me lotë në sy më të dashurit e tanë,vëllai im, që shkove në kohen më të mirë, baba dhe gjyshe! U prehshi në paqe në parajsë të dashurit e tanë!

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë