Loading…

Shokon gazetari gjerman: Sulmi në Berlin ishte mashtrim (Video)

  • 26/12/2016 | 10:42

Shokon gazetari gjerman: Sulmi në Berlin ishte mashtrim (Video)

Gazetar i pavarur gjerman Gerhard Visnevski i cili ka shkruar disa libra, një prej tyre flet për 11 shtator 2001, ka publikuar një video të dokumentuar në të cilën në mënyrë të ngadalësuar e ka shfaqur në Youtube.

Sipas gazetarit në këtë video ka kontradikta dhe mospërputhje të vrasjes Berlinit, transmeton Express

Një nga gjërat më të çuditshme në video është se që askush dhe askund nuk janë parë të plagosur e as u botua diku një emër i viktimave që humbën jetën në këtë sulm.

Visnevski është gazetar i pavarur i cili ka punuar gjatë në shërbimin publik, por për shkak të punës së tij kërkimore dhe qëndrimi i palëkundur u largua nga puna, transmeton Express

Ai ishte një nga të parët që zbuloi informacion që shumë “emigrantët” nuk janë emigrantë vetëm ekonomik, por në mesin e tyre kishte një numër të madh i njerëzve nga vendet e Afrikës Veriore që po vuajnë dënimin me burg në vendet e tyre, ose janë “falur” me kusht për të lënë vendin e tyre.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë