Loading…

Shoqëria civile aksion kundër murit në Mitrovicë (Foto)

  • 09/12/2016 | 13:06

Shoqëria civile aksion kundër murit në Mitrovicë (Foto)

Rrjeti i organizatave “Avonet”, “Etika”, “Demokracia”, “VLD”, “EACE”, “KDN”, “Elita-H” dhe “PRSH”, sot kanë zhvilluar një aksion simbolik te ura e Ibrit duke vendosur parulla me mbishkrimet “Muri kërcënon paqen”, “Ndërtimi i murit akt provokues e destabilizues”, “Ku është shteti?” etj.

2

Ndonëse aksioni ishte paraparë të zhvillohet në afërsi të vendit ku është vendosur muri, për shkaqe sigurie policia nuk e lejoi një gjë të tillë dhe ai u zhvillua në afërsi të urës, transmeton Ditori.

Ndryshe, është paralajmëruar se muri do të zvogëlet në bazë të një marrëveshje.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë