Loading…

Shoqërohet në stacionin e policisë aktivisti i VV’së: U fjalos me komisionerin në vendvotim

  • 14/11/2021 | 15:32

Shoqërohet në stacionin e policisë aktivisti i VV’së: U fjalos me komisionerin në vendvotim

Mediat lokale në Junik raportuan për shoqërimin në stacionin policor të kandidati për asamblist të Lëvizjes Vetëvendosje Florim Shala dhe të komisionerit Arsim Miroci.


Lajmin se personat e cekur më lartë janë shoqëruar në polici zëdhënësi i Prokurorisë Themelore të Pejës, Shkodran Nikçi.

Nikçi tha se pas intervistimit personat në fjalë janë intervistuar nga policia më pas janë liruar.

“Pas shoqërimit në stacionin policor dhe pas intervistimit, është konstatuar se s’ka elemente të vepres penale. Rasti është proceduar si prishje e rendit dhe qetesise publike”, us hpreh Nikçi.

Express ka siguruar video nga momenti kur këta persona fjalosen mes vete në një qendër të votimit.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë