Loading…

Shorti i Kupës së Kosovës për 1/8 e finales: Ballkani-Trepça ’89 ndeshja kryesore

  • 03/12/2019 | 14:06

Shorti i Kupës së Kosovës për 1/8 e finales: Ballkani-Trepça ’89 ndeshja kryesore

Sot në selinë e Federatës së Futbollit të Kosovës është hedhur shorti për ndeshjet e 1/8 së finales të DigitAlb Kupës së Kosovës në futboll, transmeton Gazeta Metro.


Ndeshja më interesante e kësaj faze do të zhvillohet në Suharekë, aty ku Ballkani e pret skuadrën tjetër nga Superliga, Trepçën ’89.

Kampioni në fuqi i kësaj gare, Feronikeli, pritet të këtë punë të lehtë ndaj skuadrës nga Liga e Dytë, FC A&N, që vije nga Prizreni.

Prishtina do të jetë mysafire e Arbërisë, teksa Gjilani e pret 2 Korrikun.

Çiftet e 1/8 së finales:

Feronikeli – A&N

Drenica – Dardana

Vitia – Dukagjini

Trepca – Vushtrria

Gjilani – 2 Korriku

Arbëria – Prishtina

Ballkani – Trepça ‘89

Liria – Ferizaj

/gazetametro.net/

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë