Loading…
Shpallet kampion dhe shkruan historinë: Atë që e arriti sot Juventusi, nuk e ka arritur askush deri më tani
  • 20/04/2019 | 20:07

Shpallet kampion dhe shkruan historinë: Atë që e arriti sot Juventusi, nuk e ka arritur askush deri më tani

Me fitoren e shënuar sot ndaj Fiorentinës, Juventusi edhe matematikisht u shpall kampion për sezonin 2018/19 në Serie, transmeton Gazeta Metro.


Juventusi arriti sot që të shpallet kampion në kampionatin italian, pesë ndeshje para fundit përfundimit të sezonit.

Për “Zonjën e Vjetër” ishte ky titulli i tetë radhazi në tetë sezoni deri më tani, që nga sezoni 2011/18 deri më tani, 2018/19 dhe i 35-ti në histori.

Skuadra e Juventusi gjithashtu shkruajti edhe historinë sot, pasi që asnjë skuadër tjetër nga top ligat evropiane nuk ka arritur që të shpallet kampion për tetë sezone radhazi./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë