Loading…

Shpallet zyrtarisht fituesi i zgjedhjeve në Maqedoni

  • 12/12/2016 | 22:10

Shpallet zyrtarisht fituesi i zgjedhjeve në Maqedoni
Kryetari i KSHZ-së, Aleksandar Çiçakovski, përmes një konference për shtyp ka shpallë edhe rezultatet zyrtare në nivel republikan

Sipas KSHZ-së, fituese në këto zgjedhje nga kampi maqedonas është VMRO-ja me 51 mandate dhe LSDM-ja me 49 mandate.

BDI-ja e Ali Ahmetit ka fituar 10 deputetë, PDSH 2 deputetë, Aleanca për Shqiptarët 3 deputetë dhe

Rilindje me Besë 5 deputetë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë