Loading…

Shpat Zekaj fiton medaljen e argjendtë në Kampionatin Europian

  • 02/05/2021 | 18:56

Shpat Zekaj fiton medaljen e argjendtë në Kampionatin Europian

Driton Kuka ka bërë të ditur se xhudisti Shpat Zekaj, ka fituar medaljen e argjendtë në European Cup në Zagreb të Kroacisë, shkruan Gazeta Metro.


Kuka ka shkruar në Facebook, për 70 pikët e para të fituara në Ranglistën Botërore dhe Olimpike.

“Shpati sot sishte bartës dhe nuk llogaritej favorit pēr medalje por me luftëra të mira erdhi deri në finale ku u mposht por rezultati i tij është me vlerë e peshë të madhe!”, ka shkruar Kuka.

Postimi i plotë:

Shpati Zekaj i argjendtë!
70 pikët e para në Ranglistën Botërore dhe Olimpike!
Medalja e parë në gara zyrtare për të rritur për Shpatin.
Shpati sot sishte bartës dhe nuk llogaritej favorit pēr medalje por me luftëra të mira erdhi deri në finale ku u mposht por rezultati i tij është me vlerë e peshë të madhe!
Garoj në kategorinë 100 kg.
Xhudo e Kosovës
#proudcoach./gazetametro.net

Shpati Zekaj i argjendtë!
70 pikët e para në Ranglistën Botërore dhe Olimpike!
Medalja e parë në gara zyrtare për të…

Posted by Driton Toni Kuka on Sunday, May 2, 2021

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë