Loading…

Shpejtësi e madhe: Momenti kur Bugatti përshkon 400 km në orë për 42 sekonda

  • 29/09/2021 | 21:06

Shpejtësi e madhe: Momenti kur Bugatti përshkon 400 km në orë për 42 sekonda

Bugatti Chiron ishte incizuar më herët duke thyer rekord botëror në shpejtësi – duke përshkuar 00 km në orë për vetëm 42 sekonda. 

Chiron, me këtë shpejtësi, përfundoi manovrën në fjalë në një distancë prej 3.112 kilometrash, shkruan CarBuzz.

Rekordi botëror u vendos nga Juan Pablo Montoya, fitues i Grand Prix të Formula 1 Monaco.

Manovra prej 0 në 400 km në orë është hapi i parë në rrugën drejt një rekordi të ri botëror të shpejtësisë tek automjetet e Bugatti-t.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë