Loading…

Shpejtim Bulliqit të VV’së brenda 24 orëve i hakohet dy herë Facebook

  • 26/11/2022 | 22:59

Shpejtim Bulliqit të VV’së brenda 24 orëve i hakohet dy herë Facebook

Kryetari i Komunës së Podujevës, Shpejtim Bulliqi, ka bërë të ditur se brenda 24 orëve të fundit i është hakuar dy herë llogaria private e Facebook’ut, transmeton Gazeta Metro.


Ai ka thënë se tani nuk ka qasje në llogarinë e tij në rrjetin social dhe çdo gjë që mund të postohet mban autorësinë e hakerëve.

Bulliqi thotë se rastin e ka paraqitur në organet kompetente të hetuesisë.

”Brenda 24 orëve të fundit dy herë më është hakuar Facebook-u privat dhe tani unë nuk kam qasje në llogarinë time në këtë rrjet social. Prandaj, derisa të kthehet në menaxhimin tim, çfarëdo që mund të postohet në atë faqe mban autorësinë e hakerëve-keqbërësve. Rastin e kam paraqitur në organet kompetente të hetuesisë,” ka shkruar ai. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë