Loading…

‘Shpend Ahmeti do ta udhëheq partinë e re’

  • 01/05/2018 | 20:04

‘Shpend Ahmeti do ta udhëheq partinë e re’

Partinë e re që do ta themelojë Grupi i Pavarur i Deputetëve, me shumë gjasë do ta udhëheq Shpend Ahmeti, kryetar aktual i Prishtinës.


Se Ahmeti do të jetë në krye të Partisë së re, e tha në IMAZH të RTK-së, deputetja e këtij grupi Besa Baftiu.

“ Është e vertetë që mbizotëron bindja që Shpend Ahmeti, mund ta udhëheq partinë. Të gjithë besojmë që Shpendi mund të jetë i suksesshëm në krye të paritsë siç ishte dhe siç është në krye të Prishtinës”, deklaroi Baftiu.

Ajo theksoi se Shpend Ahmeti së shpëjti do të bëhet pjesë e partisë së re, dhe do të jap kontributin e tij. Deputetja Baftiu u shpreh e bindur se emri i partisë së re do të jetë Partia Socialdemokrate e Kosovës, dhe për këtë thuaja se gati është arritur marrëveshja me Kaqusha Jasharin.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë