Loading…

Shpërthejnë kabllot nëntokësore të rrymës në rrugën “Muharrem Fejza”

  • 10/10/2021 | 21:09

Shpërthejnë kabllot nëntokësore të rrymës në rrugën “Muharrem Fejza”

Kabllot e rrymës të lëna nëntokë në rrugën “Muharrem Fejza” në Prishtinë janë dëmtuar, ku si pasojë kanë mbetur pa furnizim me energji elektrike banorët e lagjes.


Lexues të Gazetës Express kanë dërguar pamje në adresë të redaksisë nga momenti i shpërthimit të kabllove në këtë lagje.

Mediumi ka pyetur Policinë nëse ka pasur lëndime në njerëz si pasojë e dëmtimit të kabllove, por ende nuk ka marrë ndonjë përgjigje.

Për këto kabllo, para dy muajsh banorët e kësaj lagje patën protestuar duke kritikuar Komunën e Prishtinës për mosmenaxhim dhe koordinim të punimeve.

Protestuesit kanë thënë se rrezikohen çdo ditë dhe duhet të ecin mbi kabllot që janë vendosur në rrugë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë