Loading…

Shpërthen bombola e gazit, vdesin 3 fëmijë: 6 persona tjerë të lënduar në Kumanovë

  • 23/02/2020 | 14:05

Shpërthen bombola e gazit, vdesin 3 fëmijë: 6 persona tjerë të lënduar në Kumanovë

Në mëngjesin e sotëm, në fshatin Rahmanli të Kumanovës, ka ndodhur një tragjedi e rëndë si pasojë e shpërthimit të bombolës së gazit.


Tre fëmijë kanë mbetur të vdekur nga ky shpërthim, dhe katër anëtarë tjerë të familjes janë dërguar në spital, dy prej tyre janë në gjendje të rëndë.

Për Gazetën Express, nga klinika e Shkupit e konfirmojnë rastin dhe tregojnë për gjendjen e pacientëve.

“Sot rreth ores 11:20 ne QEK, jane sjellë 4 te paciente të moshës nga 30-54 vjec, te lenduar si pasoje e eksplodimit te bombolës së gazit. Pacientët janë kryesisht me lëndime nga djegia, dhe atë te grades së 3 dhe 4 të djegies, 2 nga të lënduarit që gjenden në gjendje kritike jane shtruar pranë njësisë per mjekim intenziv ndersa 2 te tjeret me lendime me te lehta ja shtruar në kliniken e kirurgjise plastike”, thonë nga Klinika e Shkupit.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë