Loading…

Shpërthen fabrika e fishkezjarreve në Turqi: 6 persona vdesin

  • 06/07/2020 | 10:42

Shpërthen fabrika e fishkezjarreve në Turqi: 6 persona vdesin

Numri i vdekjeve nga një shpërthim masiv në një fabrikë të fishekzjarreve në Turqi, ka arritur në gjashtë, transmeton Gazeta Metro.


Guvernatori i Sakarya në veri-perëndim të Turqisë njoftoi dy vdekje të reja dhe tha se ekipet e shpëtimit ishin ende në kërkim të një personi tjetër pas shpërthimit.

Të dielën e hershme, guvernatori tha që gjashtë persona ishin akoma të shtruar në spital nga shpërthimi, përfshirë një person në gjendje kritike. Rreth 114 punëtorë u trajtuan dhe u liruan.

Shkaku i shpërthimit në fabrikë, i cili është larg zonave të banuara, ishte nën hetim. Një menaxher dhe dy mbikëqyrës u arrestuan të shtunën.

Pamjet televizive n treguan një re të madhe tymi me kërpudha të tymit që ngrihej nga fabrika me shpërthime të fishekzjarreve mes tingujve të shpërthimeve.

Mediat turke kanë raportuar shpërthime të mëparshme në të njëjtën fabrikë./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë