Loading…

Shpërthen gypi, sheshi Nënë Tereza vërshohet nga uji (Foto)

  • 03/04/2017 | 17:07

Shpërthen gypi, sheshi Nënë Tereza vërshohet nga uji (Foto)

Pasditen e sotme ka shpërthyer një gyp i ujësjellësit në sheshin “Nënë Tereza” në Prishtinë.


Shpërthimi i këtij gypi ka bërë që lokalet aty afër të vërshohen nga uji.

Lajmin e ka konfirmuar për Telegrafin edhe zëdhënësja e ujësjellësit të Prishtinës, Arberie Zogiani.

screenshot_6

Ajo ka treguar se shpërthimi i gypit ka ardhur si pasojë prishjes së disa valvuleve si rezultat i kyçjes nga ana e kompanive të kontraktuara nga Komuna e Prishtinës për mirëmbajtjen e pemëve përgjatë sheshit.

Zogiani ka theksuar se ekipet e ujësjellësit kanë dalë në terren dhe se së shpejti pritet rregullimi i këtij problemi.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë