Loading…

Shpërthen në humor vizita e Merkel në Arabinë Saudite (Foto)

  • 04/05/2017 | 22:27

Shpërthen në humor vizita e Merkel në Arabinë Saudite (Foto)

Rrjetet sociale kanë shpërthurë nga shakat në lidhje me flokët e censuruara në fotografinë e kancelares gjermane Angela Merkel me mbretin saudit, Salaman.


Kancelarja gjermane, me 1 maj ishte për vizitë në Arabinë Saudite, ku u takua me mbretin saudit, Salaman.

Dihet që në Arabinë Saudite të drejtat e gruas janë shumë të kufizuara, dhe mbulesa është obligim për gratë në këtë vend, shkruan gazetametro.net

Por, kancelarja Merkel, nuk ka vendosur mbulesë në vizitën e saj atje, dhe për ta kthyer në shaka ligjin e që obligon gratë të mbulohen, dikush ka vendosur që të ia censurojë flokët Angela Merkel.

Njëherë u tha se kjo ishte bërë nga televizioni Arab, por kjo nuk ishte e vërtetë, thjesht një shaka që tashmë ka pushtuar internetin./gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë