Loading…

Shpërthen zjarri në IML: Ministria e Albulena Haxhiut del me detaje

  • 25/03/2023 | 22:49

Shpërthen zjarri në IML: Ministria e Albulena Haxhiut del me detaje

Ministria e Drejtësisë me një njoftim në rrjetin social Facebook, kanë njoftuar se objekti i Institutit të Mjekësisë Ligjore është përfshirë nga zjarri, shkruan Gazeta Metro.


Zjarri ka rënë në orët e mbrëmjes të së shtunës thuhet në njoftim.

Aty kanë mbërritur ekipet e zjarrëfiksëve dhe policisë.

Njoftimi i plotë:

Në orët e mbrëmjes, jemi njoftuar që në ndërtesën e Institutit të Mjeksësisë Ligjore, ka shpërthyer një zjarr. Të menjëhershme kanë qenë intervenimet e zjarrëfikësve. Policia është në vendin e ngjarjes po ashtu edhe zv. Ministri, Blerim Sallahu.
Sipas informacioneve qe kemi aktualisht nga vendi i ngjarjes, nuk ka dëme që janë shkaktuar nga zjarri. Personat përgjegjës tashmë po merren me shkaqet e shpërthimit të zjarrit.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë