Loading…

Shpërthim i fuqishëm në Prishtinë (Foto)

  • 09/12/2016 | 23:04

Shpërthim i fuqishëm në Prishtinë (Foto)
Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur para pak çastesh në qendër të Prishtinës, në sheshin “Zahir Pajaziti”.


Zhurma e shpërthimit është dëgjuar shumë larg, ndërsa kjo ka ndodhur shumë pranë kafeneve të vogla “Verë n’Dimër”, raporton Periskopi

Policia ka dalur në vendin e ngjarjes, por ende nuk dihet se çfarë ka qenë mjeti shpërthyes. Shpërthimi ka ndodhur krejt pak qaste pasi ka përfunduar koncerti i grupit “Troja” në shesh, ku ende kishte turma njerëzish përreth.

Nga shpërthimi është dëmtuar dyqani që ndodhet pranë, në murin e të cilit është hedhur mjeti.

Policia nuk japin detaje, por merret vesh se ata tashmë kanë të dyshuarin. Nuk raportohet për të lënduar.

15387521_1125127624273322_1905257251_o
Pamje nga vendi i ngjarjes
15387413_1125120707607347_517203655_o
Pamje menjëherë pas shpërthimit
15387586_1125120570940694_610894031_o

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë