Loading…

Shpërthim i madh në Texas pasi treni me derivate ndeshet me një kamion

  • 23/02/2021 | 17:23

Shpërthim i madh në Texas pasi treni me derivate ndeshet me një kamion

Treni që po transportonte derivate të naftës është përplasur me një kamion  me 18 rrota në Cameron të Texas në SHBA në mëngjesin e të martës që shkaktoi një eksplodim të madh, transmeton Gazeta Metro.


Autoritet e Teksas e kanë shpallur rajoni si një rajon me materiale të rrezikshme dhe kanë nisur evakuimin e rajonit përreth dhe kanë udhëzuar udhëtarët t’i shmangen asaj zone.

Ndeshja mes dy mjeteve ka ndodhur rreth orës 06:45 në sipas kohës lokale.

Policia e qarkut të Milam ka njoftuar se do të dalin me informacion për ndeshjen më vonë.

Si konduktori i trenit dhe shoferi i kamionit i kanë mbijetuar aksidentit pa plagë të mëdha, sipas mediave lokale./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë