Loading…

Shpërthim në Nju Jork, një i vdekur e nëntë të plagosur

  • 18/01/2022 | 21:23

Shpërthim në Nju Jork, një i vdekur e nëntë të plagosur

Një person ka humbur jetën sot, ndërsa nëntë janë lënduar nga shpërthimi i gazit, i cili shkaktoi zjarr dhe shembje të pjesshme të një ndërtese në Nju Jork.


Sipas zjarrfikësve, në mesin e të plagosurve janë pesë policë.

Një zëdhënës i shërbimit zjarrfikës tha se incidenti ndodhi në një rrugë në Bronx, sipas Reuters.

Policia tha se gruaja 77-vjeçare u shpall e vdekur në vend, përcjell NBC News.

Pamjet e publikuara tregojnë një re tymi që ngrihet mbi ndërtesë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë