Loading…
Shpërthimi i meteorit alarmon rusët, mendonin se ishte një sulm
  • 10/04/2019 | 09:51

Shpërthimi i meteorit alarmon rusët, mendonin se ishte një sulm

Një ‘meteor i madh’ shpërtheu në Krasnoyarsk të Siberisë duke shkaktuar panik tek dëshmitarët të cilët menduan se panë një aeroplan nën flakë në ajër.

Shpërthimi që u pa gjatë ditës u përshkrua si ‘i shndritshëm dhe i zhurmshëm, me një bisht me ngjyra të gjelbër dhe të verdhë’.

Ky ishte meteori i tretë i madh i regjistruar në Siberi brenda një periudhe 4-mujore dhe u ndoq pas 6 orësh nga një tjetër meteor më në perëndim, në Samara.

Në Krasnoyarsk, një dëshmitare tha: “U frikësova shumë sepse shpërthimi tingëllonte dhe dukej si një avion që kishte marrë zjarr”. Ndërsa një burrë u shpreh: “Ishte i mrekullueshëm, shumë i bukur. Nuk mendoj se kam parë ndonjëherë një gjë kaq të bukur si ai”.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë