Loading…
Shpërthimi i tifozëve në Zagreb pas golit të dytë |VIDEO
  • 11/07/2018 | 22:52

Shpërthimi i tifozëve në Zagreb pas golit të dytë |VIDEO

Anglia udhëhoqi 0-1 dhe dukej se po shkonte drejt kualifikimit në finale të Kupës së Botës.


Mirëpo, në pjesën e dytë kroatët u kthyen fuqishëm, dhe barazuan rezultatin në minutën e 68 përmes Perisic, e kishin rast të fitonin edhe brenda 90 minutave, por gjuajtja e Perisic perfundoi në shtyllë.

Kur të gjithë mendonin se edhe kjo përballje do të shkonte në penallti, ishte pikërisht Perisic asistoi për Mandzukic, i cili me qetësi qëlloi rrjetën 1-2.

Kështu kroatët shkojnë për herë të parë në finale të Kupës së Botës, ku do të përballen në Francën. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë