Loading…

‘Shpesh menoj me vjerr veten’: Ish-ushtari i UÇK’së që 21 vite në kushte të mjerueshme

  • 28/12/2021 | 08:23

‘Shpesh menoj me vjerr veten’: Ish-ushtari i UÇK’së që 21 vite në kushte të mjerueshme

Ish ushtari i UÇK-së, Nexhat Brahimaj tash e 21 vite jetonte në kushte të mjerueshme.


Por, së fundmi ai dhe familja e tij janë bërë me shtëpi nga njerëz bamirës. Mes lotësh, ai ka rrëfyer për vështirësitë që ka pasur në jetë, duke menduar shpeshherë edhe tiu jap fund vuajtjeve

“Qe 21 vite jam në rrugë. Kur mora lajm se kanë marrë iniciativë, mbeta pa fjalë. Qe 21 vite mua më kanë humbur shpresat krejt. Nuk kam besuar që ka njerëz që bëjnë edhe për mua diçka. Jam vet i pesti në familje”, rrëfen ai ndër të tjera.

Ai thotë se shteti i Kosovës ka bërë shumë pak për veteranët e luftës.

“Unë vet i pesti me 170 euro tash e 21 vite jetoj me qera. Shpesh herë mu ka mbush mendja sikur shokët me vjerrë vetën, por thosha hajt hatri i fëmijëve po duroj. Mu ka lodhë me shpirt e me krejt. Unë dal mbledhi hekra e lemenka për fëmijët e mi. Nëse është nevoja trupin e dha për ta”, ka rrëfyer ai në ATV.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë