Loading…

Shpëtim Bajoku mposhtet në gjysmëfinale, por siguron medaljen e bronztë

  • 30/06/2022 | 20:42

Shpëtim Bajoku mposhtet në gjysmëfinale, por siguron medaljen e bronztë

Boksieri nga Kosova, Shpëtim Bajoku, ka pësuar humbje në gjysmëfinale kundër boksierit algjerian, Jahia Abdelli, transmeton Gazeta Metro.


Në Lojërat Mesdhetare që po mbahen në Oran të Algjerisë Shpëtim Bajoku në kategorinë e 63 kilogramëve është mposhtur nga kundërshtari i tij algjerian.

Ai ditën e djeshme mposhti boksierin nga Egjipti, Essam Amen, dhe pastaj siguroi gjysmëfinalen, ndërsa pak ditë më parë mposhti me vendim unanim tunizianin, Abdesalem Sassi.

Megjithatë, Bajoku ka siguruar medaljen e bronztë, e cila është e para për Kosovën në këto Lojëra Mesdhetare nga një sport tjetër përveç xhudos. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë