Loading…

Shpjegimi i fotos që bëri bujë në internet (Foto)

  • 28/12/2016 | 18:05

Shpjegimi i fotos që bëri bujë në internet (Foto)

Iluzioni optik tregon gjashtë gra të ulura krahë për krahë njëra tjetrës, por jo edhe këmbët e secilës.

Janë gjashtë gra, por kjo duket si ka vetëm pesë palë këmbë. Gruaja në mes të kolltukut duket pa këmbë. Por një vështrim më nga afër zbulon se nuk është e rastit. Ka zgjidhje të shumta që Gruajame të kuqe në këtë rast ka këmbë, por askush nuk i sheh, shkruan gazetametro.net.

Ja se si me të vërtetë funksionon kjo: Gruaja në mes saj në të majtë  me ngjyrë blu ka këmbët siç po shihet në fotografi. Gruaja e dytë nga e majta, është veshur me xhinse të zeza, të cilat janë të fshehura prapa gruas në fund.

Edhe pse tingëllon konfuze,  është një ilustrim që tregon se si funksionon. Ja imazhi për të bërë gjërat më të qarta.

5863dd4ddd0895947f8b4aaa-960

Siç mund ta shikoni, gruaja e përshkruar në të verdhë është e prirur trupin e saj të majtë të saj, duke e bërë këmbët e saj të duken se i përkasin gruas të përshkruar në ngjyrë blu.

Të dyja gratë në fund të kolltukut- të përshkruara këtu në të kuqe dhe blu – janë të veshur me xhinse të zeza, por drita e imazhit e bën të qartë se ata janë të dy të ndryshme të të zezës. Një këmbë e gruas blu është pak e dukshme (ju mund të shihni këpucët e saj), dhe tjetra është errësuar krejtësisht prapa këmbëve të gruas në të kuqe. Dhe këtu është një vështrim më i afërt, kështu që ju mund të shihni çdo gjë edhe më qartë./Gazetametro.net

5863dd4ddd0895947f8b4aab-800

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë