Loading…

‘Shpresoj që Messi të fitojë për herë të 8 Topin e Artë’

  • 30/11/2021 | 21:53

‘Shpresoj që Messi të fitojë për herë të 8 Topin e Artë’

Samuel Eto’o është një nga ambasadorët e Katarit.


Në brigjet e Gjirit Persik, ai ndjek AS, por edhe media të tjera të huaja, por kur ka mbetur edhe një vit deri në Botëror atij i pëlqejnë lajmet e nxehta, përveçse ka gjithmonë opinione korrekte.

A jeni dakord që Messi është zgjedhur sërish Topi i Artë?

Futbolli është opinion. Më kujtohet në vitin 2010, shumë menduan se të tjerët duhej ta fitonin atë. Për ne është e drejtë që Leo të fitojë sepse ai është lojtari më i mirë në botë dhe kur je më i miri duhet të fitosh çdo ditë.

Nuk ishte viti i tij më i mirë…

Njerëzit thonë që unë nuk jam objektiv, por Luani meriton gjithçka që është e bukur në këtë botë, ndaj jam i lumtur për të, për atë që ka kontribuar, çfarë kontribuon dhe çfarë do të japë. Tani që ai ka të shtatën, shpresoj të vijë e teta.

Keni folur me të?

Po, e urova mbrëmë.

A është i lumtur?

Ishte një bisedë private. E mbaj për vete.

A nuk e meritonin edhe të tjerët si Messi?

Benzema dhe Lewandowski padyshim e meritonin. Mbappe e meritoi, Kante e meritoi, Jorginho e meritoi… Por futbolli është i tillë. Shumë prej nesh mendojnë se mund të konsiderohemi Topi i Artë, por më pas ka njerëz që janë aty për të zgjedhur dhe ne duhet ta respektojmë atë. Ata kanë menduar, si unë, se Leo është më i miri dhe se duhet të fitojë.

Nga pas vjen një Ferrari, Mbappe …

“Benzema sot në Madrid është Zoti”.

Më trego për Xavi. Si e shihni tani si trajner?

Të uroj gjithë fat në botë. Barça po kalon një situatë të veçantë dhe mendoj se personi ideal për ta ngritur atë është Xavi. Ekziston një faktor fati dhe që shpresoj ta shoqërojë Barçën për të gjetur sërish sukses. Nëse Xavi nuk e bën, askush nuk mund ta bëjë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë