Loading…

Shqipëri, vazhdon dorëzimi vullnetar i armëve

  • 29/01/2017 | 14:41

Shqipëri, vazhdon dorëzimi vullnetar i armëve

‘’Shqipëria pa armë’’ është bashkëpunimi mes Policisë së shtetit me komunitetin për grumbullimin e armëve.


Gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri janë dorëzuar 31 armë zjarri, 11450 fishekë dhe 19 granata.

Gjithashtu janë dorëzuar edhe 2 armë të rënda (mitraloz kundër-ajror).

Vendet të cilat janë dorëzuar armët janë Tiranë, Dibër, Shkodër, Fier, Berat , Elbasan, Lezhë, Korçë, Gjirokastër, Durrës, Vlorë, e Kukës.

Policia shqiptare ka falënderuar qytetarët për dorëzimin vullnetarë të armëve  dhe u ka bërë thirrje edhe njëherë që t’i dorëzojnë armët para datës 30 prill 2017. /gazetametro.net.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë