Loading…

Shqipëria e fillon me fitore turneun në Turqi, mposht Bjellorusinë

  • 15/04/2019 | 16:45

Shqipëria e fillon me fitore turneun në Turqi, mposht Bjellorusinë

Kombëtarja e Shqipërisë në grupmoshat U16 e ka filluar me fitore rrugëtimin e saj në “International U16 Tournament” që po zhvillohet në Turqi, transmeton Gazeta Metro.


Shqipëria U16 e drejtuar nga trajnerin, Elvin Beqiri, ka shënuar fitore minimale 1-0 ndaj Bjellorusisë.

Golin e vetëm dhe të fitores e shënoi Danilo Bajraktari në minutën  e 39-të të ndeshjes.

Ndeshjen e radhës, Shqipëria e luan ndaj Turqisë të mërkuren me fillim prej orës 16:00.

Në këtë turne kuqezinjtë do të luajnë edhe ndaj kombëtares së Lituanisë./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë