Loading…

Shqipëria e “mbytur” në kanabis, në katër muaj janë sekuestruar 28 tonë

  • 13/04/2017 | 17:02

Shqipëria e “mbytur” në kanabis, në katër muaj janë sekuestruar 28 tonë

Plot 28 tonë kanabis janë sekuestruar nga janari i vitit 2017 e deri më tani. Shifrat i ka bërë të ditura drejtori i Përgjithshëm për Sigurinë Altin Qato sot në një prononcim për median.

Po kështu është sekuestruar edhe 1kg kokainë dhe 12 kg heroinë. Këto sasi të frikshme tregojnë edhe njëherë se problemi i kanabisit në Shqipëri ka marrë përmasa të frikshme.

Për të nxitur denoncimet policia ka vendosur  në dispozicion dhe një linjë të gjelbër 0800.90.90 për cdo informacion mbi rastin e implikimit apo favorizimit të kësaj veprimtarie të kundraligjshme, nga punonjës policie dhe jo vetëm.

Gjithashtu ka edhe një shpërblim për denoncuesit duke ruajtur anonimatin.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë