Loading…

Shqipëria i bashkohet SHBA’së: De-eskalim menjëherë në kufirin Kosovë-Serbi, të përkushtuar për sigurinë e Kosovës

  • 29/09/2023 | 23:32

Shqipëria i bashkohet SHBA’së: De-eskalim menjëherë në kufirin Kosovë-Serbi, të përkushtuar për sigurinë e Kosovës

Kryeministri shqiptar Edi Rama ka bërë thirrje urgjente për qetësi liderëve kosovarë e serbë pas njoftimeve rreth eskalimit në kufirin mes Kosovës e Serbisë. E theksoi se përkushtimi për sigurinë e Kosovës mbetet ende, transmeton Gazeta Metro.


Shteti shqiptar bëri thirrje për pjekuri të liderëve kosovarë e atyre serbë duku iu bashkuar thirrjes për de-eskalim të SHBA’së të palëve në kufi, por u theksua përkushtimi ndaj sigurisë së Kosovës.

“Shqipëria i bashkohet thirrjes së qeverisë së SHBA’së për de-eskalim në kufirin mes Kosovës dhe Serbsë. I kërkoj udhëheqësisë të Kosovës dhe Serbisë të veprojnë me përgjegjësi e pjekuri. Shqipëria është e përkushtuar për sigurinë dhe stabilitetin e Kosovës”./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë