Loading…

Shqipëria nuk e gjen qetësinë: Goditet përsëri nga tërmeti

  • 23/01/2020 | 18:26

Shqipëria nuk e gjen qetësinë: Goditet përsëri nga tërmeti

Një tërmet ka goditur Shqipërinë para pak çastesh, me magnitudë prej 3.2 shkallë të Rihterit, transmeton Gazeta Metro.


Sipas informacioneve nga EMSC tërmeti me magnitudë 3.2 është ndjerë në orën 17:57 dhe epiqendra ka qenë 12 kilometra në verilindje të Ersekës.

Lëkundjet janë ndjerë edhe në rrethin e Korçës dhe të Tiranës.

Nuk raportohet për dëme materiale.

Kujtojmë që Tirana dhe Korça kanë qenë zonat më të prekura nga lëkundjet sizmike në muajt e fundit. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë