Loading…

Shqipëria shënon fitore, mposht Moldavinë në ‘Elbasan Arena’

  • 11/06/2019 | 22:45

Shqipëria shënon fitore, mposht Moldavinë në ‘Elbasan Arena’

Kombëtarja e Shqipërisë ka arritur që të shënoi fitore ndaj Moldavisë në ndeshjen e vlefshme për kualifikime në Kampionatin Evropian “Euro 2020”, shkruan Gazeta Metro.


Shqipëria arriti fitore 2-0 daj Moldavisë, në ndeshjen e cila u zhvillua sonte në “Elbasan Arena”.

Sokol Cikalleshi dhe Ylber Ramadani i dhuruan fitoren ‘kuqezinjeve’ në këtë ndeshje. Kombëtarja shqiptare mbanë pozitën e katërt në Grupin H me 6 pikë – 2 fitore dhe 2 humbje./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë