Loading…

Shqipëria shënon fitore të thellë ndaj Moldavisë

  • 14/10/2019 | 23:28

Shqipëria shënon fitore të thellë ndaj Moldavisë

Kombëtarja e Shqipërisë i është kthyer fitoreve në kualifikimet e Kampionatin Europian ‘Euro 2020’, transmeton Gazeta Metro.


Pas humbjes së fundit nga Turqia, Kombëtarja e Shqipërisë ka aritur që të shënoi fitore sonte në ndeshjen në udhëtim ndaj Moldavisë.

‘Kuqezinjtë’ shënuan fitore të thellë me rezultatin 4-0. Sokol Cikalleshi, Keidi Bare, Lorenc Trashi dhe Rey Manaj realizuan golat e fitores.

Shqipëria tashmë edhe matematikisht është eliminuar nga kualifikimet e ‘Euro2020’. Kombëtarja shqiptare ka 12 pikë në pozitën e katërt, teksa dy ndeshjet e fundit i luan në shtëpi ndaj Andorrës dhe Francës./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë