Loading…

Shqipja edhe në uniformat e Policisë së Maqedonisë

  • 23/02/2017 | 16:46

Shqipja edhe në uniformat e Policisë së Maqedonisë

Mediat shqipe në Maqedon raportojnë se ne kuadër të dakordimit të Ligjit për shqipen, mes BDI-së e LSDM-së së Zaevit, shqipja do të figurojë edhe në uniformat e Policisë së Maqedonisë.


Kështu, krahas termit Policia me shkronjat cirilike, do të shkruhet edhe në gjuhën shqipe Policia.

Edhepse akoma nuk ka asgjë zyrtare për themelimin e qeverisë së re në Maqedoni, kanë filluar të dalin detaje të marrëveshjes LSDM-BDI-Aleanca për Shqiptarët, bëjnë të ditur burime jozyrtare partiake pranë dy partive që po negociojnë për formimin e Qeverisë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë