Loading…

Shqiponja dykrenare nuk mungon në Kupën e Botës, tifozi nga Katari provokon lojtarët serbë pas humbjes nga Brazili

  • 25/11/2022 | 10:08

Shqiponja dykrenare nuk mungon në Kupën e Botës, tifozi nga Katari provokon lojtarët serbë pas humbjes nga Brazili

Një tifoz nga Katari është përkujdesur t’i provokojë lojtarët e Përfaqësueses së Serbisë pas humbjes nga Brazili në kuadër të Kampionatit Botëror “Katar 2022”.


Brazili e nisi mirë edicionin e sivjetmë të Kupës së Botës, duke marrë një fitore relativisht të lehtë me rezultat 2-0 ndaj Serbisë në kuadër të Grupit G.

Të dy golat për Selecaon u shënuan nga Richarlison, por i dyti ishte thjesht magjik me një goditje me gjysmë-gërshërë.

Megjithatë, vëmendjen e vodhi një tifoz në tribunat e stadiumit ‘Lusail Iconic’ me gjestin e tij pas ndeshjes.

Tifozi nga Katari kishte vendosur t’ia rikujtonte Serbisë humbje e para disa vitesh nga Zvicra dhe festën e famshme të futbollistëve shqiptarë, Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri.

Ai pa u menduar dy herë dhe në humor të mirë vendosi ta bëjë shqiponjën dykrenore me duar, me shqiponjën që identifikon shqiptarët.

“Albania” apo “Shqipëria” ishte fjala e vetme e tifozit nga Katari, i cili provokonte duke qeshur futbollistët e ekipit serb.

Rekomandime
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë