Loading…

Shqiptarët marrin në dorë Kuvendin e Maqedonisë, ja pamjet se si duket brenda (Video)

  • 01/05/2017 | 14:22

Shqiptarët marrin në dorë Kuvendin e Maqedonisë, ja pamjet se si duket brenda (Video)

Më 27 prill Kuvendi i Maqedonisë zgjodhi kryetarin e parë shqiptar në krye të këtij institucioni, Talat Xhaferin. Xhaferi mori votat e shumicës së re parlamentare, gjithsej 61 nga 66 të pranishëm.


Xhaferi do të udhëheq me njërën nga tre pozitat më të rëndësishme në shtet, atë të kryeparlamentarit. Kjo pozitë gjithmonë është udhëhequr nga kuadro maqedonas, ndërsa ky është moment historik për shqiptarët e Maqedonisë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë