Loading…

Shqiptarët protestojnë duke i bërë të pavlefshme votat (Foto)

  • 25/06/2017 | 20:14

Shqiptarët protestojnë duke i bërë të pavlefshme votat (Foto)

Mes votuesve që u drejtohen kutive për të zgjedhur deputetët e parlamentit të ri ka nga ata që shkojnë për të reflektuar pakënaqësitë që kanë ndaj forcave politike.


Shumë votues në shenjë proteste kanë zgjedhur që ta bëjnë të pavlefshme fletën duke përcjellë mesazhet e tyre.

“Hajdutët”, “Duam rrugë”, etj, janë disa nga shënimet e shkruara e stilolaps mbi fletë. Ndërsa një votues ka shtuar me stilolaps në fund të fletës “Aleanca Kuqezi”.

Mungesa e Topallit, votuesi mesazh Bashës

Një votues shkodran përmes votës së tij të pavlefshme ka zgjedhur t’i japë Bashës një mesazh.

Një fletë e pavlefshme në të cilën është shkruar “Jozefina Topalli”, një emër i munguar në listat e Partisë Demokratikë që me shumë gjasa i ka kushtuar kësaj force disa bote.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë