Loading…

Shqiptari ndërton helikopter në kushte shtëpie

  • 14/02/2020 | 23:13

Shqiptari ndërton helikopter në kushte shtëpie

Qani Lutfiu është shqiptari nga Presheva që ka arritur të ndërtoj vet një helikopter, në kushte shtëpiake, transmeton Gazeta Metro.


Ndërtimi i helikopterit, Lutfiut i ka kushtuar plotë 10 mijë euro dhe të gjitha i ka financuar vet.

Deri te ndërtimi i tij, shqiptari nga Presheva ka pasur mjaft probleme, por që të gjitha i ka tejkaluar dhe ka arritur ta sjellë atë të plotë.

Në kushte shtëpie, Lutfiu ka arritur që të ndërtojë helikopterin për një person dhe që shkon në një lartësi të konsiderueshme.

Edhe pse ai tash është në gjendje që të fluturoj në lartësi, atij nuk po i lejohet një gjë e tillë.

Luftiu ka thënë se shpreson që në të ardhmen t’i mundësohet një gjë e tillë, pasi që e ka ëndërr.

Më poshtë e keni edhe videon e plotë, ku mund të shihni edhe detaje nga helikopteri. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë