Loading…

Shqiptari ndryshon emrin për t’u futur në Gjermani, kapet nga policia

  • 16/05/2022 | 23:33

Shqiptari ndryshon emrin për t’u futur në Gjermani, kapet nga policia

Policia gjermane të shtunën e 14 majit ka hasur në një rast të veçantë, ku u detyrua të kthejë mbrapsht shqiptarin nga kufiri gjerman në Shqipëri, shkruan schwaebische.de.


30 vjeçari kishte marrë ndalim hyrje në zonën Shengen, por kishte menduar t’i shmanget ndalesës duke ndryshuar emrin në Shqipëri.

Edhe pse e kishte të vlefshme pasaportën e re, përmes shenjave të gishtërinjve policia ia zbuloi identitetin e vërtetë.

Kështu, shqiptari me emrin e ndryshuar, të nesërmen fluturoi nga Memmingen në Tiranë.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë