Loading…

ShSKUK: Në trajtim 29 pacientë me post-Covid-19

  • 24/12/2021 | 09:20

ShSKUK: Në trajtim 29 pacientë me post-Covid-19

Në Shërbimin Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës (ShSKUK) po trajtohen më shumë pacientë me post-Covid-19, se të konfirmuar me Covid-19. Kështu thuhet në raportin e ShSKUK-së.


Sipas raporteve zyrtare të datës 24 dhjetor 2021 nga institucionet e ShSKUK-së, në trajtim mjekësor janë 12 të konfirmuar me Covid-19 pozitivë dhe 29 të tjerë post-Covid.

Raporti sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme

Klinika Infektive, 3 pacientë

Klinika e Pulmologjisë, 29 pacientë post-covid

Mjekimi Intensiv i Klinikës Infektive, nuk ka pacient

Spitali i Gjakovës, 2 pacientë

Spitali i Prizrenit, 5 pacientë

Spitali i Ferizajt, 1 pacient

Spitali i Pejës,1 pacient.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë