Loading…

Shtatë mënyra natyrale për të hequr skuqjen nga dielli

  • 12/06/2019 | 21:00

Shtatë mënyra natyrale për të hequr skuqjen nga dielli

Skuqja nga dielli është një problem shqetësues për shumë njerëz. Nëse edhe ju jeni viktimë e skuqjes nga dielli duhet të dini se cilat janë produktet natyrale që mund të jua heqin ata. Shumë njerëz mundohen që gjejnë produkte të ndryshme që të shpëtojnë nga ngjyra e kuqe e lëkurës së tyre, por tani ju do të mësoni cilat janë mënyrat e duhura natyrale që jua heqin atë, transmeton Gazeta Metro.

1-Bëni kompresa me akull dhe ujë të ftohtë

2-Lëngu i Aloe Verës është shumë efektiv për shumë sëmundje të lëkurës, po gjithashtu edhe për skuqje. Është më mirë të vendosni direkt lëngun e Aloe verës se sa produktet që e përmbajnë atë.

3-Aplikoni sodë buke me lëng trëndafili. Kjo është një nga mënyrat më efektive për heqjen e skuqjes nga dielli. Kjo përbërje heq menjëherë skuqjen si dhe djegien.

4-Vendosni pudër të bardhë. Pudra është shumë e mirë për lëkurën për gjatë ditëve të verës. Ju duhet të gjeni pudër të standartit të lartë pasi pudrat me cilësi të ulët mund të krijojnë shqetësime të mëdha.

5-Aplikoni qumësht të ftohtë. Vendosni qumështin e ftohtë në lëkurëme një pambuk 8-10 herë dhe do të jetë shumë qetësuese për lëkurën tuaj.

6-Vendsoni lëng portokalli dhe pjesën e bardhë të vezës. Duhet të dini se lëngu i portokallit dhe veza krijojnë një efekt magjik për të përmirësuar lëkurën tuaj të skuqur dhe të djegur. Përzijini të dyja këto produkte dhe vendoseni në lëkurë. Kjo është një nga metodat më të njohura për skuqjen e lëkurës nga dielli. Ju duhet ta hiqni këtë përbërje më pas me ujë të ftohtë.

7-Fetat e frutave. Ndani feta mollash, portokalli dhe rrush dhe përzijini dhe pak mjaltë. Vendoseni këtë përbërje në lëkurë. Kjo është një nga mënyrat më efektive për të hequr skuqien nga dielli../gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë